about

 
Jak to všechno začalo si můžete přečíst tady.

Při vytváření konceptu našeho blogu jsme se shodly na tom, že se vám, našim milým čtenářům, chceme nějak představit. Nechtěly jsme ale udělat ani soupis životopisů, ani rádoby vtipná vyjádření, nechtěly jsme se porovnávat, ale chtěly jsme vám dát nějak hezky vědět několik základních věcí o každé z nás. A tak jsme se inspirovaly dotazníkem Marcela Prousta z minulého století a také otázkami, na které odpovídají tvůrci spolupracující s Britskou ELLE Decoration. Každá jsme odpověděla na seznam otázek, jejichž odpovědi vám tady budeme postupně zveřejňovat.
První vám odpoví na to, kdo jsme a co máme rády.

Renata / Brno 
blog: Kokino-home

Profese: Nevyhraněná. Střední ekonomická, vysoká při práci a pro potěšení - sociální pedagogika, doteď kancelářská myš, maminka na "dovolené"… a vlastně díky e-shopu i obchodnice. A co budu? Kdo ví! Každopádně se na to těším a pokud to bude souznít s tím, co mě baví, bude to velké štěstí. Oblíbený designový kousek: lampička Jeptiška od NAPAKO, Eames chair 
Styl interiéru: moderní, minimalistický, vtipný až praštěný, barevný i černobílý, trochu retro a beton. Znamení zvěrokruhu: Váha 
Mám ráda: vůni mých dětí, humorné lidi, žehlení, retro poklady za babku, brusinkový džus, historii, moderní umění a svoje volné tvůrčí chvilky…

Sport: …v tv opravdu nemusím…v reálu nejradějí tančím, počítá se to? 
Hudba: V hudbě ráda objevuju nové, mám ráda prolínání různých hudebních stylů. Za všechny Zuzana Navarová, Bonobo, Koop, Austra, Moloko, Yann Tiersen...
Snová destinace: Těch je mnoho, ale pro začátek bych se ráda rozjela za historií, uměním a architekturou po Evropě.

Pavlína / Praha 

Profese: Jsem interiérový designer a obchodník v jednom. 
Oblíbený designový kousek: Jeden jediný výjimečný nemám, líbí se mi spousta věcí. 
Styl interiéru: Já pro sebe potřebuju jednoduchost, harmonii, uspořádanost. Interiéry ve stylu pouťová střelnice nejsou pro mne. 
Znamení zvěrokruhu: Blíženec 
Mám ráda: Lidi, chytré a odvážné, laskavé a moudré. 

Sport: Nejsem spotrovec  tělem a duší. Sport a já k sobě nepatříme. Ze sportovních „funkčních“oblečků mám hrůzu. Tělo udržuju v kondici jógou, chozením pěšky a občas popoběhnu.
Hudba: Muzika mi musí znít libě, jedno jestli šanson, rock nebo symfonie. Nejvíc ale miluju ticho.
Snová destinace: Teplo a moře. Spíš řeším s kým, než kam.

Jana / Zurich, Švýcarsko 
blog: jeve

Profese: Baví mě medicína a tvůrčí práce, takže profese mám dvě. Jsem klinický konzultant v oblasti peritoneální dialýzy. Taková zdravotní sestra – úředník, která má na starosti poskytování správných informací pacientům a zdravotníkům ohledně selhání ledvin a dialýzy. Mojí druhou profesí a vášní je interiérový design, styling, textilie, floristika a psaní. 
Oblíbený designový kousek: Váza od Alvara Aalta, vila Tugendhadt, fimo korále od mojí neteře 
Styl interiéru: Užitečný, krásný, harmonický a svobodný. Wabi Sabi se na to hodí asi nejlépe. 
Znamení zvěrokruhu: Rak 
Mám ráda: Rána, smysl pro humor, gentlemany, les, vůně, lněné povlečení, hudbu, svobodu, respekt, koriandr, zdvořilost, šaty, velkorysost, květiny, knížky, králíky, typografii. Zvuk mouchy v místnosti, hraní si se slovy a mé blízké a nejbližší na prvním místě, samozřejmě.

Sport: Golf, jóga, ranní běh u jezera, jízda na kole jsou moc fajn. Nicméně si myslím, že upřímný smích,  zahradničení, tango … a tak dále … jsou víc než sport. 
Hudba: Hlavně dobrá. Nejlépe živá, na které je ve vzduchu cítit, že muzikanti jsou sehraní i jako lidi, a že to dělají s vášní. Pokud musím nějak škatulkovat žánry, tak ocením jazz, symfonii, alternativu a rock. A jedna z mých oblíbených kapel hraje třeba ska. Hudbu miluju a těžko se mi vyhraňuje. Ticho je někdy nejvíc.
Snová destinace: Sním o jiných věcech než destinacích. Zatím jsem ale nebyla v Kanadě a Asii, což bych ráda změnila.

Klára / Düsseldorf, Německo 

Profese: Na začátku různě, pak dlouho marketing. Po přestěhování za manželovou prací do Německa nedělám nic, jak by řekla paní Šafránková od Štěpánka, jsem v domácnosti. Tak se samoučím němčinu, což mě moc nejde a nebaví, hlídám nové trendy v online marketingu a interiérovém designu, zkouším grafiku a vizualizace, šťourám se v html kódu - což mě hodně baví a snad i jde.
Oblíbený designový kousek: Cokoli od Arne Jacobsena.
Styl interiéru: Mnoho stylů, nejvíc mě baví, když je všechno správně namíchané. Momentálně mi největší smysl dává skandinávský moderní styl s retromoderními prvky a sem tam nějakým úletem. Znamení zvěrokruhu: Rak
Mám ráda: Krásno. Smích. Slunce. Změnu.

Sport: S tím si moc nerozumíme, takže vrcholem výkonu je rychlochůze se sluchátky v uších. 
Hudba: Jazz a obecně černá hudba, podle nálady, často taky jen ticho. 
Snová destinace: Přímo snovou destinaci nemám, ráda bych se podívala na spoustu míst. Jedno ale mají společné, lákají mě spíš města a velkoměsta plné ruchu a života.

maps.google.com

Facebook Pinterest Twitter Google +1 pošlete to dál