Byty, v kterých se nebydlí

pátek 23. května 2014


Není prodejna jako prodejna. Zapomeňte na neosobní haly nebo obchodní domy, pečlivě vybrané, zajímavé (a ano, často luxusní kousky) si přece zaslouží svoji vlastní střechu nad hlavou. A tak se zrodil nový prodejní koncept jednoduše nazvaný The Apartment. Nás tenhle nápad zaujal, pojďme se proto aspoň virtuálně podívat do "bytu" kodaňského, newyorského a berlínského.


První byl nejspíš The Apartment zrozený v samém srdci dánské metropole, Kodani. Zakladatelka Tina Seidenfaden Busck si pro prezentaci a prodej nábytku, designu a umění vybrala byt v domě z 18. století. Tahle prodejní galerie funguje od roku 2011, a jako v každém správném showroomu sortiment a tedy i interiér pravidelně obměňují a byt tak mění svoji tvář i třikrát ročně. No, není to sen mnohých z nás? :)
The Apartment v New Yorku byste od roku 2013 našli v SoHo a je společným dílem kreativního ředitele Morgana Wendelborna a stylistky Vanessy Traina spolupracujících pod značkou The Line, která vznikla původně jako online obchod prodávající s citem vybraný nábytek, doplňky i módu.

Nejeden patriot mezi námi zajásá, že součástí nabídky jsou i svítidla Neverending Glory od Lasvitu navržené Janem a Henrym (které jsme vám nedávno představily, pamatujete?)
Nejnovějším počinem pak je The fvf Apartment v centru Berlína, který letos k životu společně přivedl německý interview magazín Freunde von Freunden (fvf) a švýcarská Vitra. Pod taktovkou fvf se rekonstrukce ujali architekt Etienne Descloux a interiérová architektka Katrin Greiling. 65m2 velký byt ve staré zástavbě (Altbau) má být zhmotněním vize moderního městského bydlení, slouží jako prostor pro prezentaci inovativních produktů a předmětů mladých návrhářů a umělců, a navíc je možné si ho  i pronajmout. 


Podobný koncept, třikrát jinak. Který je vám nejsympatičtější? A jak by asi vypadala taková bytová prodejní galerie v Česku? Nebo snad již takový byt u nás existuje a my o něm jen nevíme?

Facebook Pinterest Twitter Google +1 pošlete to dál

Žádné komentáře