Radujme se, veselme se...

pondělí 23. prosince 2013

jsou tu Vánoce, svátky radosti a rodinné pohody.
Od nás žádné vzdychání a lamentování nad vánočním shonem nečekejte. My Vánoce milujeme a těšíme se na ně jako děti.
Nechystáme žádné dokonalosti, jen tak v klidu uděláme ode všeho trochu, aby dobře bylo.
Aby bylo hodně radosti, pohody a dobré nálady.

Pokud vám vaše seznamy přání, úkolů a všech musů, způsobují bolení hlavy, stres a žaludeční neurózu, zrušte je. Ty seznamy, ne Vánoce.
Neexistuje přece žádný "vánoční zákon", který je potřeba dodržet. Všechny ty úkoly a povinnosti si vymýšlíme sami. A sami je můžeme i zrušit.
Dělejme hlavně to, co nám působí radost. Jenom tak můžeme radost a dobrou náladu rozdávat dál. Ostatní činnosti omezme na minimum.
Naklizený byt, hora cukroví a ještě větší hora dárků může působit radost. Možná? Pro někoho? Na chvíli? Nevím...
Radost ze společných setkání s těmi úplně nejbližšími, s rodinou, s přáteli, to je radost podle našeho gusta. Ta hřeje u srdce a jen tak nevyprchá a potřebuje ji opravdu každý.

Přejeme vám ať můžete být se svými blízkými pospolu, ať můžete zpívat všechny ty úžasné koledy, projít se lesem nebo nasvíceným městem, ať si můžete dopřát báječnou baštu i dlouhé povídání.
Přejeme vám, ať jsou vaše Vánoce požehnané, plné radosti, lásky a naděje.Tuhle píseň mám moc ráda, lidé ji zpívají skoro už čtyři sta let. Je krásná, láskyplná, něžná, je česká. Napsal ji varhaník z Jindřichova Hradce Adam Václav Michna z Otradovic.
Facebook Pinterest Twitter Google +1 pošlete to dál

1 komentář